Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
fot. www.yukaphoto.com.pl news

16.03.2022

Ogromny sukces na OOM chłopców!

 Kadra Mazowsza okazała się najlepsza w sezonie 2021/2022. W finałach Ogólnopolskiej Młodzieży chłopców rozgrywanych w Wałbrzychu nie przegrała żadnego z pięciu swoich meczów. Na drugim stopniu podium stanęło Śląskie! To znakomity wynik naszego zespołu.

 Śląskie i Mazowieckie spotkały się już ze sobą w grupie - wtedy późniejsi triumfatorzy wygrali 78:59. Podopieczni trenerów Wojciecha Jagiełki i Jacka Wróblewskiego awans do półfinałów mieli jednak w swoich rękach. Musieli w ostatnim meczu pokonać Lubuskie.


Spotkanie było niesamowicie dramatyczne, ale zakończyło się happy-endem! Pół minuty przed końcem jeden rzut wolny wykorzystał Bartosz Folga i ten punkt okazał się kluczowy. Śląskie wygrało 65:64 i wywalczyło przepustkę do gry o medale.

Półfinał to starcie z Pomorskim, a mecz wydawać by się mogło rozstrzygnął się w pierwszej kwarcie. Śląskie wygrało tą część aż 31:4! To był prawdziwy koncert naszych chłopaków, ale ambitni rywale rzucili się w pogoń. Efekt? W połowie kluczowej części ich straty wynosiły już tylko punkt. Ciśnienie udało się jednak wytrzymać i dowieźć bezcenny triumf do końca.

W finale Mazowieckie nadziej nie dało. Zespół ten zdecydowanie był bezkonkurencyjny i wygrał na zakończenie różnicą aż 44 „oczek”. Sukcesu gratulujemy! Podobnie jak naszym zawodnikom i trenerom! To był znakomity turniej.

Wyniki:

Faza grupowa
Śląskie - Zachodniopomorskie 65:61
Mazowieckie - Śląskie 78:59
Śląskie - Lubuskie 65:64


Półfinał
Śląskie - Pomorskie 66:58

Finał:
Śląskie - Mazowieckie 35:79

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:
Szymon Kuśka, Marcel Walczuk, Filip Kubanek, Szymon Skrzypek, Adrian Konracki, Marcin Kowalski, Artur Wojtyka, Mateusz Buczak, Maksymilian Czapka, Oliwier Botorek, Stanisław Kręglicki, Kamil Surma, Bartosz Folga.

Obraz

Ogłoszenia

Zobacz wszystkie ogłoszenia >
Obraz
Facebook Polub nas na
Facebooku
Twitter Śledź nas na
Twitterze
Newsletter Zapisz się na newsletter

Partnerzy

Śląskie Polski Związek Koszykówki ZOF-STAL